Co děláme

Jsme taneční škola, věnující se především swingu a jeho propagaci. Swing nezahrnuje jen hudbu první poloviny 20. století, ale také rodinu tanců vznikajících a vyvíjejících se souběžně s ním. Nejstarší formy swingových tanců mají své kořeny v afroamerických komunitách, některé však vzešly také z jiných kulturních tradic. Nejznámějším swingovým tancem je lindy hop, populární párový tanec vzešlý z Harlemu, který se tancuje dodnes. V naší škole Swingville se věnujeme jak lindy hopu, tak ostatním swingovým tancům.

Pokud tě naše skupina zaujala a chceš se dozvědět něco málo více o její historii a vývoji, tak čti dále na:

Co nabízíme

Naším primárním cílem je šířit povědomí o swingových tancích, a to dokážeme dělat různými způsoby:

Výuka tanců – je nejvýraznějším způsobem, kterým se o to snažíme. Učíme jak dlouhodobě skrz naše kurzy, tak prostřednictvím krátkých workshopů, které můžeme pořádat i na tvých akcích. Pro zájemce je možnost i soukromých lekcí.

Tančírny – protože tanec je pro nás zábava, tak pořádáme vlastní tančírny jak s živými kapelami, tak na reprodukovanou hudbou.

Vystoupení – vystupujeme jak na soukromých tak veřejných akcích. Máme zkušenosti se svatbami i festivaly jako „Slavnosti řeky Ostravice“ nebo „Festival v ulicích“

Toto vše pro vás zprostředkovávají lektoři a další členové naší komunity.