Swingové Vánoce – intro 

Tradiční frenštátská akce se přestěhuje do Ostravy a to rovnou v nekompromisním mafiánském stylu! Tímto videem vám chceme představit Klub Alfa, které se ve třicátých letech minulého století jako kino dočkalo avantgardní funkcionalistické přestavby realizovanou legendárními bratry. 

Video, střih, režije: Adam Birka

Hrátky s časem

Příběh jsme si vymysleli sami a místy paroduje známé filmy. Natáčení probíhalo jedno sobotní odpoledne v Ostravě za poměrně srandovních podmínek. Nesměli jsme na některých lokacích mít puštěnou hudbu a tak jsme to odehráli potichu 😀 Klip neparoduje ani jeden z tanců. Naopak chceme ukázat že i jako swingová komunita si rádi zatancujeme různé styli tanců a umíme se do nich ponořit. Speciální poděkování patří jak tanečníkům ze swingové komunity Swingville z Ostravy tak Petrovi s Lenkou kteří na natáčení přijeli s historickým veteránem Chevrolete.

Video, střih, režije: Adam Birka

Swingová challenge

Tanec a radost léčí, a tak se přidáváme se svou vlastní swingovou korona virovou challange. Jedna písnička, mnoho krásných tanečních výkonů. Budeme rádi, když se k nám přidáte příště i vy naživo třeba na tančírně nebo ve swingovém jammu. Těšíme se na vás.

Střih: Adam Birka

Hudba: Swinchband

Příběh o kouzelné skříni

Co se stane, když si mladý teenager při svých studiích na vysoké škole v Ostravě pronajme s kamarády byt, který se nezměnil od 30. let minulého století a ve kterém najde kouzelnou skříň? Jedno je jasné, změní mu to život, přesvědč se sám a přidej se k nám! 

Obrovské poděkování patří všem zúčastněným, především tanečníkům a kapele.

Kamera: Adam Birka

Prostory: Myšlenkárium Ostrava, Masarykovo náměstí, Nová Karolina, Slezská radnice

Hudba: Swingalia

Work shop St. Loius Shagu s Rokasem & Rūta

Takhle jsme se bavili na našem prvním mezinárodním workshopu se skvělými Rokasem a Rutou, kteří k nám přijeli z Vilniusu a vůbec jako první v Evropě začali tancovat a popularizovat St. Louis Shag. Hudba, kapela, celodenní workshopy, vystoupení a skvělá párty zakončená bluesovou tančírnou. Neuvěřitelně jsme se bavili.  Tímto videem by jsme chtěli poděkovat našim hostům z Vilniusu a všem zúčastněným.

Hostující lektoři: Rokas a Ruta (Vilnius)

Kamera a střih: Adam Birka

Intro

Kamera a střih: Adam Birka